02.05.2023 #keeluajad #narva jõgi
Siseveekogudes, meres ja Võrtsjärves lõppeb haugi püügikeeld 30. aprillil ning alates 1. maist on püük taas lubatud. Omajagu segadust on tekitanud aga selle piirangu kehtimine Narva veehoidlast ülesvoolu jäävas Narva jões ja sellesse suubuvates vooluveekogudes.
Vaatame asja lähemalt. Kõnealuses lõigus kehtivad 2 piirangut: üks üldine territoriaalne püügipiirang (keelatud teatud alal kalapüük) ja teine liigile kehtestatud püügipiirang (nn haugi püügikeeld).
Kalapüügieeskirja järgi on Narva jões Narva veehoidlast ülesvoolu ja Narva veehoidlast ülesvoolu Narva jõkke suubuvates veekogudes, vanajõgedes ja sootides, välja arvatud lihtkäsiõnge, käsiõnge ja põhjaõngega, – 15. märtsist 15. maini.
Narva jõgi ja veehoidla kuuluvad siseveekogude alla, mis tähendab, et neis on haugi püük keelatud 30. aprillini ja 1. maist taas lubatud.
Kuna Narva jões Narva veehoidlast ülesvoolu ja Narva veehoidlast ülesvoolu Narva jõkke suubuvates veekogudes, vanajõgedes ja sootides lubatud on kuni 15. maini lubatud püüda lihtkäsiõnge, käsiõnge ja põhjaõngega, siis võib nende loetletud vahenditega haugi seal ka alates 1. maist püüda. Spinninguga võib haugi püüda ales 16. maist.
Narva veehoidlas on haugi lubatud püüda 1. maist, ka spinninguga.